Common questions

Jinekomasti nedir nasıl tedavi edilir?

Jinekomasti nedir nasıl tedavi edilir?

Jinekomasti ameliyatı en etkili ve kesin tedavi yöntemidir. Ameliyat jinekomasti tipine göre planlanır. Meme bezinin yumuşak ve yağlı olduğu yağlı tip jinekomasti de liposuction (yağ alma) yeterli olabilir. Sert ve büyük jinekomasti görülen hastalarda ise Mastektomi yapılır.

Jinekomasti neyin belirtisidir?

Jinekomasti; erkeklerde meme dokusunun genişlemesi veya şişmesidir. Bir veya iki memeyi etkileyebilmektedir. Çoğunlukla testosteron seviyeleri ile dengesiz veya çok yüksek olan erkek östrojen seviyelerinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda; meme ağrısı ve hassasiyet sık görülen semptomları oluşturmaktadır.

Jinekomasti body ile geçer mi?

JİNEKOMASTİ TEDAVİSİ “Ergenlik döneminde olduğu gibi geçici jinekomasti durumu varsa; genellikle üç yıl içinde tedavi edilmeden kendiliğinden iyileşir. Eğer jinekomasti alınan ilaçlar sebebi ile ortaya çıkmışsa; ilacı kesmek jinekomastinin derecesini azaltmada etkili olabilir” diyen Op.

Jinekomasti tedavi edilmezse ne olur?

Ortaya çıkan meme büyümesi rahatsızlığı görüntü kalitesini de düşürmesinden dolayı tedavi edilmesi gereken estetik bir sorundur. Tedavi edilmediği durumlar meydana gelirse meme büyümesi muhtemel olarak devam ederek ilerleme sürecine girecektir.

Jinekomasti ameliyatsız tedavi edilir mi?

Merhaba, maalesef ameliyatsız jinekomasti mümkün değil fakat eğer meme dokusu uygunsa sadece vaser liposuctionla kesisiz ve izsiz ameliyat mümkün. Sadece bir cihazla veya kremle maalesef alternatif bir çözümü yoktur.

Jinekomasti kaç yaşına kadar tedavi edilir?

Klinik seyir: Bebeklik döneminde görülen jinekomastilerin hemen hepsi kendiliğinden düzelir. Ergenlik döneminde en erken 10-12 yaşta sıklıkla 13-14 yaşta ortaya çıkar ve %85-90’ı 6-36 ay içinde tedavisiz geçer. Nadiren 17 yaşına kadar sürer. Ancak vakaların bir bölümünde erişkin döneminde de devam eder.

Jinekomasti kanser midir?

Genel olarak erkeklerde meme kanseri görülme oranı oldukça düşüktür. Jinekomasti nin de meme kanseri gibi bir riski yoktur.

Jinekomasti ameliyatı devlet karşılıyor mu?

Jinekomasti Ameliyatı, plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan estetik ameliyattır. SGK tarafından karşılanmamakktadır. SSK tarafından bir ameliyatın karşılanması için, tıbbı bir gereksinim olması gerekmektedir. Erkeklerde meme büyümesi, kişiyi görsel olarak rahatsız etmektedir.

Jinekomasti fitness ile geçer mi?

Spor yapmak jinekomasti sorununuzu azaltmaya yardımcı olur ama tamamen geçirmez. Jinekomastiyi oluşturan meme dokusunu spor ile eritmek neredeyse imkansızdır. Bu aşamada en iyi çözüm önerisi; Göğüs kasını çalıştıracak egzersizler yapmak, geri kalan yağ dokusunu ise liposuction ile almaktır.

Jinekomasti mi kilo mu?

Jinekomasti sadece şişman erkeklerde görülmez. Normal kiloya sahip, düzenli spor yapan erkeklerde de Jinekomasti görülebilir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme dokusu (gland dokusu) bulunur.

Jinekomasti için hangi bölüme gitmek gerekir?

Jinekomasti rahatsızlığı estetik ve plastik cerrahi alanına girer. Bu branştaki tüm doktorlar bu ameliyatı yapabilirler. Plastik cerrahlar vücudunuza zarar vermeden ve estetik bir şekilde bu ameliyatı yapabilirler. Eğer böyle bir şüpheniz varsa hiç zaman kaybetmeden bir plastik cerraha görünmeniz gerekir.

Jinekomasti ameliyatsız nasıl geçer?

Jinekomasti ameliyatsız tedavi edilebilen bir problem mi? Merhaba, maalesef ameliyatsız jinekomasti mümkün değil fakat eğer meme dokusu uygunsa sadece vaser liposuctionla kesisiz ve izsiz ameliyat mümkün. Sadece bir cihazla veya kremle maalesef alternatif bir çözümü yoktur.

Share this post