Lifehacks

Uluslararası ticaret ve lojistik mezunu ne is yapar?

Uluslararası ticaret ve lojistik mezunu ne is yapar?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü mezunları, iş hayatında Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, gibi devlet bünyesinde bulunan kuruluşlarda ve özel firmaların lojistik bölümü, pazarlama bölümü, dış ticaret gibi önde gelen bölümler olmak üzere birçok şirketin pazarlama, ihracat, ithalat, lojistik ve proje …

Uluslararası Ticaret ve lojistik iş imkanı var mı?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünden mezun olan kişiler, kamu ve özel sektör başta olmak üzere pek çok alanda çalışma imkanı bulabilir. Bu bölümde okuyan kişiler uluslararası firmalarda, lojistik şirketlerinde ve daha pek çok yerde çalışma imkanı bulabilir.

Uluslararası Ticaret ve lojistik hangi dersler var?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Lisans Programının amacı, envanter, taşımacılık, depolama ve paketleme gibi konuları içeren ve bu yönde genel olarak; ekonomi, ithalat ve ihracat uygulamaları, lojistik, muhasebe, pazarlama, dış ticaret işlemleri gibi iktisat ve işletme derslerini kapsayan entegre bir programdır.

Uluslararası Ticaret ve lojistik Bölümü mezunları ne kadar maaş alır?

Bir senelik deneyime sahip bir dış ticaret uzmanı 4000 TL maaş alırken iki yıl deneyimli bir lojistik uzmanı 5500 TL, üç yıl deneyimli bir ticaret uzmanı 7000 TL, dört yıl deneyimli bir lojistik uzmanı 8000 TL, beş yıl deneyimli bir ticaret uzmanı ise 8000 TL maaş almaktadır.

Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu ne kadar maaş alır?

Uluslararası ticaret maaşlar; normal çalışanlar ve uzman çalışanlara göre iki farklı statüye sahiptir. Ortalama bir dış ticaret çalışanı 4000 TL maaş alırken, dış ticaret uzmanı ise ortalama olarak 6000 TL maaş almaktadır.

Uluslararası Ticaret Bölümü önü açık mı?

Kesinlikle önü açık bir bölüm.Ben özel şirketlerle uğraşmayım devlete sırtımı dayayım diyorsan KPSS ye girip üst düzey memur oluyorsun.Özel şirketlerde de yönetim kadrosunda çalışabiliyorsun.Maaş yönünden ise kendini geliştirmeye bağlı olarak 10 numara 5 yıldız.

Lojistik hangi üniversitelerde okunmalı?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Fakülte) Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

  • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
  • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
  • ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ
  • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
  • BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
  • BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
  • BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
  • BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İÖ)

Uluslararası Ticaret ve lojistik nerelerde var?

Lojistik bölümünde hangi dersler var?

LOJİSTİK | Hangi Dersler Var? Program süresince Lojistiğe Giriş, Lojistik Terminolojisi, Liman ve Terminal Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Depo Yönetimi, İşletme, Ekonomi gibi dersler alınmaktadır.

Lojistik nedir ne kadar maaş alır?

Lojistik Meslek Elemanı maaşı ortalama aylık 3.560 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 5.250 – TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız, İŞKUR iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

Dış Ticaret Bölümü mezunu ne kadar maaş alır?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK EN YÜKSEK
Dış Ticaret Kıdemli Uzmanı 3.300 14.580
Dış Ticaret Sorumlusu 3.150 7.250
Dış Ticaret Uzman Yardımcısı 3.300 5.430

Uluslararası Ticaret iş imkanı var mı?

Uluslararası ticaret bölümünden mezunlar hem özel sektörde hem de kamuda çalışabilirler. Dış ticaret alanında faaliyet göstere şirketlerde insan kaynakları ve muhasebe alanlarında çalışabilirler.

Share this post